+37067585663

Mes jums pasakysime, kas turėtų būti kiekvieno vairuotojo bagažinėje

Automobilio bagažinė

Mes jums pasakysime, kas turėtų būti kiekvieno vairuotojo bagažinėje

Kelias – padidinto pavojaus vieta. Neatsitiktinai automobilių inspektorius privalo patikrinti, ar vairuotojas turi vaistinėlę, gesintuvą ir avarinį ženklą. Šie daiktai ne kartą gelbėjo gyvybes ir apsaugojo turtą nuo žalos. Patyrę automobilių entuziastai žino, kad bagažinėje reikia vežtis kai kuriuos kitus daiktus, kad netikėtas gedimas kelyje netaptų lemtingas. Kitu atveju teks skambinti į pigustralas.lt vilkiką, kuris tikrai pagelbės susidarius kebliai situacijai. Kokių dar dalykų turėtumėte turėti su savimi vykstant į kelionę?

Kas turėtų būti automobilyje iš drabužių
Šviesą atspindinti liemenė, pirštinės, drabužių komplektas, kuris gali išsitepti.

Europoje kiekvienam keleiviui numatyta po liemenę. Lengviau atpažinti save trasoje ir paprašyti pagalbos su šviesą atspindinčia liemene. Jei šalia nieko nėra, o automobilis įstrigo, pavyzdžiui, purve ar sniege, papildomas drabužių komplektas leis vairuotojui pačiam iškasti automobilį, nesibaiminant dėl gražaus kostiumo, su kuriuo vairavo pakeliui namo.

Kas turi būti automobilyje iš atsarginių dalių
Ratų, artimųjų ir tolimųjų šviesų lempos, variklio alyva, stabdžių skystis. Kai kuriuose šiuolaikiniuose automobiliuose ne visada yra vieta atsarginei padangai laikyti. Apžiūros metu parodyti ratą bagažinėje, o išmesti į garažą, kad neužimtų vietos? Geriau nerizikuoti. Greitai atvažiuoti vilkikas nespės – o pradurtą ratą lengviau pakeisti patiems. Tas pats pasakytina ir apie lempas, kurios vairuojant dažnai perdega. Sustojote, pakeitėte, judate toliau.

Litras alyvos ir litras „stabdžių“ neužims daug vietos, tačiau padės nuvykti į artimiausią servisą, kai prietaisų skydelyje užsidegs konkretaus skysčio netekimo lemputė.

Kas turi būti automobilyje iš įrankių
Veržliarakčių ir atsuktuvų rinkinys, domkratas, oro pompa. Viso to pranašumą pajus tie, kuriems teks keisti ratą, pertvarkyti stabdžių kaladėles ar ištraukti žolę iš buferio. Pagrindinis raktų ir atsuktuvų rinkinys telpa mažame, elegantiškame dėkle, o bagažinėje visada yra niša domkratui ir siurbliui.

Ir galiausiai, pagal patyrusių patarimus: laidas, „krokodilai“, sniego šepetys. Taksistai tokio komplekto iš bagažinės niekada neišmeta. Vadovaukitės jų patarimais: geriau būti pilnai ginkluotam tuo metu, kai automobilis negali pravažiuoti nė metro. Pavyzdžiui, žiemą galima „apšviesti“ laidų pagalba iš bet kurio kaimyninio automobilio – tereikia atidaryti kapota. O tuo metu kol krausis akumuletorius,šepetėliu švelniai nuvalyti prilipusį sniegą nuo stiklo – o jei tai nepadeda, iš karto išeikite prašyti pagalbos: tikimybė, kad žmonės atsilieps, bus daug didesnė.