+37067585663

Ką reikia patikrinti prieš perkant naudotą automobilį

Вu vyrai žiūri į automobilį

Ką reikia patikrinti prieš perkant naudotą automobilį

Jei perkate naudotą automobilį, turite patikrinti jo bendrą būklę, nes dėl prastos priežiūros ateityje gali kilti nemažai problemų.

Perkant privačiai, naudoti automobiliai dažniausiai parduodami tokie, kokius matote, todėl atidžiai patikrinkite. Taip pat patartina pasiteirauti apie automobilio istoriją, kad įsitikintumėte, jog transporto priemonė yra tokia, kokia teigia, kad yra pardavėjas.

Štai pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

Padangos
Patikrinkite padangų būklę. Nepamirškite apie protektoriaus gylį ir šoninių sienelių pažeidimus. Jei padanga susidėvėjusi netolygiai, tai gali būti ženklas, kad ratai nėra tinkamai sulygiuoti

Vairas
Vairas turi sklandžiai suktis nuo užrakto iki užrakto,be jokio neįprasto triukšmo ar vibracijos. Tokie nelygumai gali rodyti vairo stovo ar net pakabos problemas. Tai bus brangūs remonto darbai.

Pavaros
Pavaros turi persijungti lengvai ir sklandžiai, be jokio strigimo iki galo nuspaudus sankabą. Silpnas arba labai kietas sankabos pedalas gali būti susidėvėjusių detalių požymis.

O jei perkate automobilį su automatine pavarų dėže, įsitikinkite, kad dega greičių dėžės įspėjamieji žibintai, ar greičiai keičiasi sklandžiai, be jokių trūktelėjimų ir trūkčiojimų, ar nėra nepastovių sūkių ir skysčių nuotėkio. Jei automatika sugenda, taisymas gali būti labai brangus.

Variklis
Variklis turi veikti tuščiąja eiga ir tolygiai suktis. Patikrinkite tepalų matuoklį ar yra pakankamai užpyltas tepalo. Jei radote rudų nuosėdų, tai reiškia, kad variklis pažeistas ir jį reikės brangiai remontuoti.

Išmetimas
Užvedę variklį įsitikinkite, kad išmetimo vamzdis neišskiria daug mėlynų dūmų. Tai didelio vidinio variklio susidėvėjimo požymis.

Kėbulas
Patikrinkite, ar automobilio kėbulas ir apačia neturi rūdžių. Pažiūrėkite ir į išmetimo sistemą,kad nereikėtu greitai jos keisti? Jei vairuojant skamba labai garsiai.

Variklio skyrius
Jei automobilis priklauso ralio klasei, išmetimo vamzdyje gali būti skylė. Būkite atsargūs su labai švariu variklio skyriumi. Gal buvo norėta ką nors nuslėpti? Po variklio dangčiu ieškokite dažų sluoksniavimosi ir rūdžių požymių aplink jungtis transporto priemonės priekyje. Tai gali reikšti ridą.

Ar automobilio salono susidėvėjimas atitinka spidometro ridą? Automobilis su maža rida ir labai susidėvėjusiomis sėdynėmis,bei pedalais kelia įtarimą, ar ne? Taigi skaitiklis galėjo būti pakoreguotas. Remontą, kuris buvo atliktas po avarijoje padarytos žalos.

Durys
Atidarykite ir uždarykite dureles, kad įsitikintumėte, jog jos veikia tinkamai, ir patikrinkite, ar guminiuose tarpikliuose nėra dažų pėdsakų, dar vieno remonto po susidūrimo požymis.

Korpuso plokštės
Pažiūrėkite į automobilio kėbulą, kad įsitikintumėte, jog visos plokštės ir šonai yra lygus. Susirūpinkite gofruotomis plokštėmis arba šonais, kuriose tarp jų yra nelygus tarpas – tai gali būti blogai suremontuotos avarijos gedimo požymis.

Stabdžiai
Bandomojo važiavimo metu stabdžiai turėtų būti jautrus ir užtikrinti pakankamą stabdymo galią važiuojant dideliu greičiu. Jei stipriai stabdant automobilis staiga taps nestabilus, gali būti deformuoti diskai.

Vidinė elektronika
Patikrinkite, ar tinkamai veikia visi komponentai, įskaitant elektrinius komponentus: langus, stoglangius ir elektra reguliuojamas sėdynes, taip pat stereo, informacijos ir pramogų sistema.