+37067585663

Norintiems sutaupyti – 10 būdų, kaip sumažinti degalų sąnaudas

Pinigas įkištas į baką

Norintiems sutaupyti – 10 būdų, kaip sumažinti degalų sąnaudas

Labai apgailestaujame, kad automobilių ir techninės priežiūros sąnaudos nuolat auga, o kartu ir degalų kainos. Galbūt to ir nepakeisime, tačiau galime pasiūlyti keletą būdų, kaip sumažinti automobilio degalų sąnaudas. Vykdykite šiuos 10 naudingų patarimų, kad padidintumėte degalų vartojimo efektyvumą ir nuvažiuotumėte nuo 100 kilometrų.

Sumažinkite apkrovą
Pašalinkite perteklinį svorį. Ne, tai nereiškia, kad jums reikia skubiai eiti į sporto salę, tiesiog išimkite iš automobilio nereikalingus stambius daiktus, pavyzdžiui, kastuvą, kurį žiemą įdėjote į bagažinę valyti sniegui. Be to, jei vaikai liks namuose, tuomet būsite ramesni, o ir automobilio apkrova bus mažesnė.

Sumažinti pasipriešinimą
Kai nenaudojate, išimkite išorinį nešiojimo rinkinį, pvz., stogo bagažinę arba dviračių laikiklius. Dėl tokių objektų sukuriamo papildomo vėjo pasipriešinimo mašina turi dirbti daugiau, kad perpjautų orą. Taip pat prisiminkite ankstesnį punktą.

Reguliariai apsilankykite auto servise
Laikykite savo automobilį geros būklės ir reguliariai atlikite jo techninę priežiūrą bei remontą servisuose. Pripūskite padangas, kad sumažintumėte pasipriešinimą ir nepatingėkite atlikti patikrinimų ir techninės priežiūros servise

Planuokite savo keliones
Kruopščiai planuokite savo kelionę. Venkite nelygių kelių ir judrių gatvių, kai yra daug kamščių. Taip pat naudokite žemėlapį arba palydovinę navigaciją, kad nepasiklystumėte ir nevažiuotumėte toliau, nei reikia.

Išjunkite oro kondicionierių
Jei automobilyje nėra labai šalta ar karšta, palikite oro kondicionierių išjungtą. Tai tik dar labiau apkrauna variklį ir sudegina daugiau degalų, ypač važiuojant mažu greičiu. Tą patį galima pasakyti apie šildomus priekinius stiklus ir kitus elektros prietaisus.

Laiku pakeiskite pavaras
Įsibėgėkite ir kuo greičiau perjunkite pavarą aukštyn. Paprastai dyzeliniame variklyje apsisukimų dažnį verta keisti iki 2000 aps./min., o benzininiame – iki 2500 aps./min., neleidžiant varikliui veikti esant žemiems sūkiams.

Naudokite variklio išjungimo/užvedimo sistemą
Daugelyje šiuolaikinių automobilių yra variklio stabdymo ir užvedimo technologijos, o tai puiku, jei leidžiate sistemai tinkamai veikti. Uždėkite koją ant sankabos ir variklis toliau degins degalus; nuimkite ir sutaupysite pinigų

Laikykitės greičio apribojimų
Kad ir kaip akivaizdžiai tai skambėtų, taip – laikykitės greičio apribojimų. Tyrimai rodo, kad įsibėgėjant iki 130 km/h sunaudojama 25% daugiau degalų nei iki 110 km/h.

Stebėkite kelią
Leiskitės žemyn, kad galėtumėte lengvai įkopti į kalną be didelių pastangų. Geriausias būdas tai padaryti – skaityti kelią taip, lyg važiuotumėte dviračiu, ir pagreitinti priklausomai nuo kelio dangos.

Naudokitės gravitacija
Važiuodami žiūrėkite į priekį ir kur įmanoma toliau judėkite, numatydami kliūtis. Atleisti greičio pedala ir išlaikyti pagreitį yra geriau nei pagreitinti, stabdyti ir vėl pradėti. Paprasčiau tariant, leiskite gravitacijai padaryti tai, kam jūs pats būtumėte išleidęs daugiau degalų.