+37067585663

Kada ir kaip papildyti automobilį degalais?

Nuplyšęs degalinės šlangas

Kada ir kaip papildyti automobilį degalais?

Vairavimo mokykloje paprastai nemokina, kaip teisingai užsipilti degalų. Ten mokama kaip vairuoti automobilį, o degalų papildymas tai paskutinis dalykas ką reikia mokėti. Nemanau, kad tai yra teisingas požiūris, nors iš tikrųjų tokiame, atrodytų, paprastame procese yra keletas niuansų.

Jei neturite pinigų degalų papildymui čia ir dabar, tuomet geriau palaukti atlyginimo ir važiuoti viešuoju transportu, bet tikrai nevažiuoti degant lemputei. Bakas visada turi būti užpildytas bent trečdaliu.

Įsijungus degalų lygio signalui, supranti, kad reikia pilti kurą, tačiau jei degalinė yra per toli, tuomet paprasčiausiai rizikuoji neatvažiuoti iki jos. O jei dar naktis ir esi kelyje vadinasi, gali ir nebebūti kam padėti. Tada, bet kuriuo atveju geriau įsidėti į bagažinę baką degalų ir bus ramu.

Degalų papildymą nereikėtų atidėti vien dėl to, kad beveik tuščiame bake susidaro kondensatas, kuris neigiamai veikia variklį ir galiausiai gali jį išjungti.

Kaip teisingai naudotis degaline

  • Greičiausiai tai žinote, bet vis tiek primenu – nerūkykite degalinėje! Degalinėje nepamirškite šių dalykų:
  • Būtinai išjunkite variklį.
  • Prieš išvykdami patikrinkite, ar nuėmėte degalų papildymo antgalį nuo kakliuko.
  • Prisiminkite pistoletą

Prieš lipdami į automobilį įsitikinkite, kad pistoletas vėl pakabintas atgal. Jei dėl kokių nors priežasčių nekreipėte dėmesio į tai ką, ką tik pasakiau, ir iškeliavote su pistoletu viduje, tai po poros sekundžių galite išgirsti ir kolonos lūžimą. Ir nebandykite tiesiog išeiti, nes dabar kiekvienoje degalinėje yra kameros, ir tai tik pablogins jūsų padėtį.

Ką dar reikia žinoti:

  • Stovėdami eilėje prie dozatoriaus, laikykitės bent trijų metrų atstumo nuo priešais jus pilančio automobilio. Tuo atveju, jei jis netikėtai riedėtų atgal starto metu arba pamirštų grąžinti pistoletą atgal.
  • Nepilkite benzino į plastikinius indus – tik į baką arba metalinę skardinę.
  • Jei degalinėje reikia daryti ką nors kita, o ne piltį degalus, nuvažiuokite automobiliu į stovėjimo aikštelę – neverskite eilėje esančių žmonių laukti.
  • Peržiūrėkite kita mūsų straipsnį apie dešimt būdų, kaip sumažinti degalų sąnaudas.