+37067585663

Dažytas automobilis?

Rodo pirštu ant dažytos mašinos

Dažytas automobilis?

Naudoti automobiliai dabar parduodami beveik kiekviename žingsnyje. Dėl spartaus augimo daugėja ir sukčių, norinčių pasipelnyti iš Jūsų. Atidžiai apžiūrėkite, bet kurį gaminį perkamą iš rankų, ypač automobilį. Beveik kiekvienas pirmasis pardavėjas tvirtins, kad jo kregždė, kaip sakoma, „nė trupučio, nedažyta“. Tačiau iš tikrųjų už viso šio grožio gali slypėti keli dažų ir glaisto sluoksniai, kurie netrukus po pirkimo pasijus ir sukels jums daug problemų. Norėdami apsisaugoti nuo apgaulės, apsiginkluokite specialiu automobilio dažų storiui matuoti skirtu prietaisu, kuris vadinamas storio matuokliu. Tai padės išsiaiškinti, kur dažų sluoksnis nesiskiria nuo gamyklinio. Tokiu būdu galite nustatyti dažų pažeidimus ir papildomo dažų sluoksnio buvimą.

Prietaiso kalibravimas

Dažų storio matuoklis
Dažų storio matuoklis

Prieš nustatant automobilio dažų storį, prietaisas turi būti sukalibruotas, kad būtų gautas tiksliausias rezultatas. Dabar rinkoje yra daug skirtingų storio matuoklių tipų ir modelių. Kai kurie iš jų netgi gali kalibruotis automatiškai. Bet jei tokio įrenginio neturite, turėsite tai padaryti rankiniu būdu.

Pirmiausia specialiu režimu nurodykite tikslią vertę ir atlikite matavimus ant plokštelių, kurios tiekiamos kartu su įrenginiu. Tokiu atveju nebūtina naudoti tos pačios medžiagos, iš kurios pagamintas automobilio kėbulas – užtenka tik plastikinės ir metalinės plokštės.

Dažų storio lentelė
Dangos storio lentelė lakuotų-dažytų paviršių

Po kalibravimo atlikite paties automobilio matavimus. Kai gausite rezultatus, patikrinkite juos su etaloninėme automobilio dažų dangos storio lentele. Be to, galite lengvai padaryti išvadą apie automobilio dažų būklę.

Rezultato tikslumas gali šiek tiek skirtis nuo lentelės dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, modelio keitimo, todėl vieno modelio dažų medžiagos storis skirtingais metais skirsis.

Vidutiniškai storio matuoklis turėtų rodyti 80–130 mikronų, nes dauguma automobilių gamintojų naudoja 70–150 mikronų storio dažus – nepamirškite apie nedidelę paklaidą.

Matavimo procedūra

Pats automobilio dažų storio matavimas naudojant storio matuoklį nėra kažkas ypač sudėtingo. Priklausomai nuo įrenginio tipo, gali šiek tiek skirtis, bet apskritai, esmė visur ta pati – pridėkite įrenginį su jutikliu prie paviršiaus ir atlikite matavimą.

Tik nebandykite kišti jutiklio kam nors į akį – tai baigsis labai blogai.

Storio matuoklių tipai
Storio matuoklių tipai

Visi tokie prietaisai turi matavimo tikslumo skirtumų, todėl vieni bus naudingesni, kiti – ne. Yra keletas storio matuoklių tipų, suskirstytų į keturias klases:

Pirma klasė pigiausia. Šie įrenginiai yra gana tinkami naudoti, tačiau kadangi jie yra patys paprasčiausi, juos sunkiau kalibruoti ir naudoti – gali prireikti papildomų įgūdžių.

Antroji klasė turi šiek tiek daugiau funkcijų nei ankstesnė ir yra gana paprasta naudoti. Jis veikia daug lėčiau, tačiau tikslumas yra didesnis.

Trečiasis, ko gero, yra geriausias kainos ir kokybės santykis iš visų klasių. Tai kainuoja daugiau, tačiau matavimo tikslumas yra eilės tvarka didesnis nei ankstesnių dviejų ir turi daugiau galimybių. Iš trūkumų – reikia nuolat kalibruoti, prastai susidoroja žemoje temperatūroje ir neigiamai reaguoja į perkryčius.

Ketvirtasis storio matuoklių tipas yra profesionalūs prietaisai, kurie kalibruojami automatiškai. Pas juos viskas daug aukščiau nei pas kitus tris – tikslumas, funkcionalumas ir atitinkamai kaina.