+37067585663

Dažniau tikrinkit ratų slėgį

Padangų slėgio matavimo prietaisas

Dažniau tikrinkit ratų slėgį

Daugelis žmonių retai svarsto, ar reikia dažniau tikrinti automobilio padangų slėgį, nebent jie būtų aiškiai ištuštinti. Bet iš tikrųjų gerai tai atlikti gana trumpais laiko tarpais ir kiekvieną kartą prieš ilgesnę kelionę.

Šį patarimą teikia Suomijos gamintojo „Nokian Tyres“ ekspertai. Net jei turite naujų ir kokybiškų padangų, oras ilgainiui išbėgs – per sąlytį su nelygumais ar borteliais arba dėl staigių temperatūros pokyčių. Išlaikę rekomenduojamą slėgį, automobilis taps ne tik lengviau valdomas ir saugesnis, bet ir sutaupys nemažą pinigų sumą.

Štai trys priežastys, kodėl reikia dažniau tikrinti padangų slėgį:

1. GERESNĖ KONTROLĖ

Jei padangos per mažai arba per daug pripūstos, kritinėse situacijose jūsų automobilis elgsis nenuspėjamai. Ant šlapios dangos per minkštos padangos padidins stabdymo kelią ir padidins akvaplaningo riziką.

Rankos ant automobilio vairo

 2. DIDELI DARBO IŠTEKLIAI

Jei padangų slėgis yra žemesnis už rekomenduojamą slėgį, jis deformuosis ir perkais. Taigi jų gyvenimo trukmė gerokai sutrumpėja, jau nekalbant apie padidėjusią žalos riziką. Tačiau labai karštu oru gerai šiek tiek sumažinti slėgį, nes kaitinant oras išsiplečia.

Protektoriaus gylio matavimo prietaisas

3. SUTAUPYKITE KURO

Jei padangos per minkštos, tai padidina sąlyčio su asfaltu plotą. Tuo pačiu padidėja pasipriešinimas ir atitinkamai padidėja degalų sąnaudos (varikliui reikia sunkiau įtempti, tarsi automobilis būtų pakrautas).

Skirtumas siekia kelis procentus, o tai gali kainuoti nemažą sumą per metus. Teisingai pripūstos padangos taip pat sumažina jūsų automobilio išmetimo sistemos išmetamą dujų kiekį.

Automobilio degalų pylimas