+37067585663

Auto įstrigo smėlyje, ką daryti?

Automobilis įstrigo smėlyje

Auto įstrigo smėlyje, ką daryti?

Beveik kiekvieną dieną yra naujienų apie “profesionalą”, kuris nusprendė išbandyti visas automobilio sistemas ir vietoj automobilio pastatymo į stovėjimo aikštelę išvyko nuotykiams tiesiai į paplūdimį.

Visaverčiai visureigiai ir daugelis krosoverių turi sistemas, kurios padeda išeiti iš sudėtingos situacijos važiuojant sudėtingomis vietovėmis. Tačiau idėja parodyti savo geležinio arklio galimybes beveik visada veda prie pagalbos paieškos, nes automobilis tiesiog įstringa.

Priežastis kodėl yra tiek daug juokingų vaizdo įrašų su “gelbėjimo operacijomis” parasta, galimybių įvertinimas – tiek vairuotojo, tiek automobilio. Kas gali padėti, jei įstrigote smėlyje prieš skambinant vilkikui?

PARUOŠIMAS

Mašinos paruošimas yra ypač svarbus. Važiuojant nelygiu reljefu, kai kurie automobiliai lengvai praeina ant smėlio, o kiti užstringa. Dažniausia priežastis yra ta, kad vairuotojas neturi reikiamų mokymų arba yra pernelyg tingus, kad paruoštų savo automobilį tokiems sunkumams.

Norėdami lengvai įveikti smėlio pleistrą, turėtumėte žinoti, kad negalite atlikti greitų manevrų – nei su vairu, nei su stabdžiais, nei su akceleratoriumi. Slėgis ratuose turėtų būti sumažintas iki 1 baro (mažiau yra pavojinga). Tai padidins sąlyčio plotą ant smėlio ir sumažins tikimybę įstrigti. Ši procedūra trunka ne ilgiau kaip 5 minutes.

KĄ DARYTI, JEI AUTOMOBILIS ĮSTRIGO?

Jei automobilis yra panardintas į smėlį ir nejuda, patarimai:

  • Nenaudokite “gazo”, nes tai gali sukelti rimtesnę problemą
  • Pabandykite grįžti ir tada pabandykite važiuoti kita trajektorija
  • Geras būdas yra sudrebinti automobilį pirmyn ir atgal. Tokiu atveju įjunkite pirmąją arba galinę pavarą ir sklandžiai pabandykite perkelti automobilį, atleisdami ir išspausdami sankabą ir padėdami akceleratoriaus pedalui. Kaip sūpynės, padidinkite savo pastangas, kad amplitude taptu didesnė
  • Išlipkite iš automobilio ir pabandykite iškasti priekinius ratus, kasti už ratų, o ne priekyje, atbulinė eiga išvažiuoti yra lengviau. Jei įmanoma, padėkite lentą po padangomis

Automobilis įstrigo smėlyje ir kastuvas

Ir geriausias dalykas šiuo atveju yra tiesiog nepatekti į šią situaciją. Važiuojant į paplūdimį automobiliu, rizikuojate atsidurti ant “pilvo”. Nesugadinkite savo atostogų vien dėl to, kad norite parodyti, koks geras esate vairuotojas ir koks galingas yra jūsų automobilis.